0 532 722 8633

Yarasa Gübresi

Yarasa Gübresi, tüm bitkisel ve hayvansal gübrelerin içindeki en yararlı gübredir.


Doğada kendiliğinden fermante olan gübrenin içinde bulunan mikroorganizmalar, önemli elementler ve gübrenin tamamen organik olması yarasa gübresini, zirveye taşıdı. Yarasa Gübresi, ülke tarımının iyileşmesinde önemli bir role sahip. Özellikle çeşitli nedenlerle verimliliği azalmış toprakları yeniden üretime kazandırmak için yarasa gübresi tam anlamı ile bir mucize. Topraktan en iyi verim alınabilir ve çiftçilikte yüksek karlar elde edilebilir. Elde edilen sebze ve meyveler daha uzun taze kalır ve raf ömrü uzar. Ayrıca tarımsal ürünlerin erken olgunlaşması çiftçinin, döneme erken başlayarak daha çok kazanmasını sağlar.

Yarasa gübresi uzun yıllar mağaralarda beklediğinden tamamen ve kendiliğinden fermante olmuştur

Yarasa gübresi tamamen doğaldır. İçinde hiçbir katkı maddesi yoktur, natureldir. Gelişmiş ülkelerde ve ülkemizde organik tarım hızla ilerlediğinden, verim artışındaki gücü nedeniyle tercih edilmeye başlanmıştır. Bitkilerde verimi %50 ile %120 arasında arttırır. İçeriğindeki azot, fosfor, potasyum oranı zengin olduğundan en güçlü toprak düzenleyicidir. Özellikle yarasa gübresinin işlendikten sonra kullanılması gerekir. Yarasa gübresi içerinde mikro organizmalar, biyo bakteriler, iz elementler minareler ve inorganik bileşkeler oldukça zengindir. Her türlü bitki beslemede kullanılır. Verimi %56 ile %121 arasında arttırır. Kilo fiyatına oranla diğer gübre çeşitlerinden fazla olsa bile daha ekonomiktir. Kesinlikle hiç bir katkı maddesi ya da şeker içermemektedir. Özellikle son yıllarda ekolojik dengeyi korumak adına bir çok gelişmiş ülkede organik tarımın vazgeçilmez mucize gübresi olarak yarasa gübresi kullanılmıştır. Yarasanın gübresi başta organik tarımda, seralarda, bahçelerde, çimde, köklü Bitkilerde, çiçekçilikte ve her türlü tarımda rahatlıkla kullanılabilir. Verimi arttırdığı gibi meyve ve sebzelerde ayrı bir doğal lezzet verir. Ayrıca sadece tarım alanında kullanılmayan bu gübre çeşidi, kozmetik sektöründe de kullanılarak geniş yelpazesi olduğunu göstermektedir. Bunlar haricinde yarasa gübresi kullanım alanları saymakla bitmez. Normal gübrelerle kullanıldığı taktirde ürünlerin hem kaliteli olmasını hemde elde edilen miktarın artışına neden olur. Yarasa gübresini doğal haliyle kullanmak sağlıklı değildir. Mutlaka fabrikalarda işlenerek kullanılması gereklidir. Türkiye’de Kırkbin’e yakın yarasa mağarası bulunmaktadır. Yöreye göre gübre analizleri farklı olup Konya bölgesinden çıkan gübreler azot, fosfat ve organik madde değerleri en yüksek ve en kaliteli olanıdır. Tarımda ağır metallerle bilinçsiz atılan kimyevi maddelerle körelen topraklarımız tekrar hareketlendirmek, toprağımızı canlandırmak, kaliteli ve bol mahsul almak için tek çözüm, Yarasa Gübresidir.

YARASA GÜBRESİ İLE İLGİLİ TANITIM VİDEOMUZU İZLEMEK İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ YOUTUBE ÇERÇEVESİNDE GÖRÜNEN PLAY TUŞUNA BASINIZ


Yarasa Gübresinin Faydaları nelerdir?


 • Sebze ve meyve üretiminde elde edilen verimi %100 arttırır. Bunun nedeni, organik gübrenin içerik olarak çok besleyici ve koruyucu olmasıdır.

 • Yarasa gübresinin içinde organik azot, potasyum, çinko, fosfor ve demir gibi mineraller bulunuyor. İçerisinde yaşayan canlı mikroorganizmalar ve organik bitki besin maddeleri de yer almaktadır. Canlı mikroorganizmalar toprağın havalanmasını, ısınmasını ve beslenmesini sağlar. Toprak, taşlaşıp bitkiyi ve köklerini sıkıştırmaz. Kökler nefes alır ve pH dengesini kaybetmez.

 • Yarasa gübresi bitkinin hücre duvarlarında bulunan protein, nişasta, selüloz ve yağları parçalayan ve bitki tarafından alınmasını kolaylaştıran enzimler içerir. Bu şekilde bitki ve kökleri yaprak uçlarına kadar beslenir. Meyve ve sebzeler doğal bir lezzete, parlak renklere sahip olurlar. Bununla birlikte sebze ve meyvelerin raf ömrü de uzamaktadır.

 • Etkili bir içeriğe sahip olan yarasa gübresi aynı zamanda toprağın pH oranını da dengede tutar.

 • Yarasa gübresi, içerik olarak çok donanımlı ve en önemlisi de organik bir yapıya sahiptir. Bu özellikler sebze meyve üreticiler ve tüketiciler için memnuniyet verici..

 • Rekolteyi Verimi %100 arttırır.

 • Sebze ve meyvelerin raf ömrü uzar.

 • Ürünler doğal sürece göre daha erken yetişir.

 • Sebze ve meyvelerin renkleri daha canlı ve parlak olur. Ürünler dolgunlaşır ve doğal bir lezzete sahip olur.

 • Sulama ve ilaç maliyetini azaltır. Yarasa gübresi hacminin yüz katına kadar su tutma özelliğine sahiptir. Bu yüzden sulama maliyetlerini ciddi anlamda azaltır. Ayrıca kaliteli ürünler yetiştirmek için çeşitli yöntemlere ya da zirai ilaçların kullanımına da gerek kalmıyor.

 • Yarasa gübresi ile yetişen sebze ve meyveler sağlıklı ve lezzetlidir. Gübrenin sahip olduğu organik mineraller tarımsal ürünlerin sağlıklı beslenip yetişmesini sağlıyor.

 • Tarımda kullanılan gübre ve ilaçların tüketicileri huzursuz ettiği bir gerçek. Akıllarda hep, ne kadar hormonlu ne kadar organik sorusu var fakat yarasa gübresi için bu endişeler yersiz. Yarasa gübresi insanların sağlığını koruyor ve hem üreticinin, hem de tüketicinin yüzünü güldürüyor.
 • Yarasa Gübresi fiyatları pahalı mı? Esasen, fayda-maliyet ilişkisine bakarsak, çok ucuzdur Yarasa Gübresi Fiyatı.. Hele ki sıvı ürün kullanımı çok daha düşürür, çiftçimizin gübreleme maliyetini. Ziraat Fakültelerinde, dünyadaki en faydalı hayvan gübresinin Yarasa Gübresi olduğu öğretilmektedir.

  ÜRGÜB PLUS SIVI ORGANİK GÜBRE

  (Nakliye hariç 20 lt. perakende bidon Fiyatı : 239 TL)

  ADETLİ ve TONAJLI ÖZEL FİYATLARIMIZ İÇİN ARAYINIZ !
  Ürgüb Plus Sıvı Organik Gübre


  KATI YARASA GÜBRESİ

  (Nakliye hariç 25 kg. perakende çuval Fiyatı : 229 TL)

  ADETLİ ve TONAJLI ÖZEL FİYATLARIMIZ İÇİN ARAYINIZ !

  MRB Katı Yarasa Gübresi


  SIVI YARASA GÜBRESİ

  (Nakliye hariç 20 lt. perakende bidon Fiyatı : 229 TL)

  ADETLİ ve TONAJLI ÖZEL FİYATLARIMIZ İÇİN ARAYINIZ !
  MRB Sıvı Yarasa Gübresi
  Solucan Gübresi Sayfamız için tıklayınız.